20 Ocak 2015 Salı

SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ

                                                           


Nazar Duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُ     Sabırla geçen bir yılın ardından muradımıza erdik. Atandı atanmadı, nereye çıktı çıkacak derken atandı kocacım. Sonra tayin için bir yılının dolmasını bekledik. Günleri saya saya bitirdik. Bu sene aslında geçen seneden daha zor olacağını düşünmüştüm gebelik dolayısıyla.. Zaten bu yüzden annemler kendi evime hiç göndermediler. Birlikteydik şimdiye kadar. Yazın yeni taşındığım evim öylece boş boş durdu oturamadım bile. Ev sahibimize takılıyorum evin hala sıfır duruyor diye gülüyor O da..
     Ailemin yeri her zaman çok özeldir çok severim ama bu dönemde o kadar çok destek ve yardımcı oldular ki onlara olan sevgimi anlatmamda ''çok'' kelimesi hafif kalıyor. Benim gebelik nazımı babam çekti. Sorayı hazırlarken tepsi taşıtmadı, hatta toplarken ekmeği bile kaldırtmadı o kadar üstüme titredi. Her gün sobalı odaya yatağımı hazırladı topladı. Canın bişey istiyo mu diye sordu durdu.. Annemse her gün ben işten gelmeden yemeği hazırlar aç geleceğimi bilir. Bulaşık yıkatmaz.. Geç kalsam yolda beklerler. Hatta geçen gün 15 dk falan geç çıktım işten hava da yağmurluydu yavaş yavaş gittim arabayla babam merak etmiş yağmur altında elinde şemsiye beni yolda bekliyor :(
     Ahhh ahh canım babam canım annem... Hakkınızı nasıl öderim bilmem...
     Geçen sene bile kocamı çok göremeyince bi süre sonra hırçınlaşıp kavga etmeye başlayan ben bu sene gebeliğin etkisiyle her şeyin daha da zor olacağını düşünürken aksine daha da kolay oldu. Allah sabrını verdi. Oğluşum Keremim de yalnız bırakmadı. Ailem sağolsunlar hırçın dönemlerimde altta aldılar çok şükür güzel bir dönem geçirdim. Hatta Şeref çok şaşırdı daha fırtınalı bir dönem bekliyordu :))))
     Böyle derken derken günleri geçirdik... Şimdi tayini çıkacak mı çıkmayacak mı, nereye çıkar yakına mı uzağa mı derken... O gün de geldi. Allah'a çok şükür Antalya'da merkeze bağlı bir ilçeye çıktı. Dün gece açıklandı. Tabi biz bu aralar mutluluktan uçuyoruz :) Ben kocama kavuşacağım oğlum da babasına.
Ben Keremime babasını anlatıyorum dediklerini de iletiyorum ama daha babasının sesini hiç duymadı. Yani işitme organları tamamlandığından beri Şerefim hiç gelmedi daha. Babanın sesiyle tanışacak oğlum. Şeref'e nasıl tepki vereceğini çok merak ediyorum. Çünkü biri karnıma dokunduğunda hareket halindeyse bile duruyor. Bilmem bu kim diye anlamaya çalışıyor bilmem sen yabancısın çek elini göstermem kendini diyor :)
Bakalım baba dokununca hareket edecek mi? Sesine tepki verecek mi?
Allah kimseleri ayrı bırakmasın. Çocuklar hep anneleri ve babalarıyla yaşasınlar. Ben bebeğimi öğrendiğimden beri onunla neler oynayacağımı düşünüyorum. Tüm çocukların da bu hakkı olmalı. Her çocuk doyasıya oynasın istiyorum.
     Kendimi bildim bileli şunu gözlemledim gördüm; herkes hayatının bir döneminde zorluklarla karşılaşıyor. Bunun farkındaydım. Hayatımı yaşarken FARKINDA olmaya çalışıyorum. Ben istedim ki genç yaşımda enerjim, sağlığım yerinde iken, baş etme gücü ve sabrım varken, ve de zihnen sağlıklı iken ben hayattaki zorluklarımla şimdi karşılaşayım. Karşılaştım da ama hep yendim. Biz evlendiğimizde eşim çalışmıyordu. Dersaneye gitti gece gündüz ders çalıştı. Onun kadar çalışkan bir adam daha görmedim. Her işime yardım etti. Evde temizlikte, mutfakta, çamaşırda... Ben O'na yardım ettim O bana.. Karşılık beklemeden seve seve..
Sonra da her istediğimiz planladığımız bir bir oldu.
     Şimdi de şükrediyorum ve istiyorum.
     Hala istiyorum Allah'ım bu kadar güzellikleri veriyorken istememek olur mu hiç :))
     2015 ilk kıyağını yaptı bize darısı diğer kavuşmayı bekleyenlere...

     Şimdi cumayı bekliyoruz. Yarı yılı tatiline girer girmez gelecek. Artık evimde yaşayacağım. Evimiz de eskisinden daha sesli, neşeli ve dağınık olacak eminim. Zaten benim istediğim de buydu :))

Bu satırlar bir hatıra kalsın diye...
Belki ilerde oğlumuz da okur diye...
Ve en önemlisi beni hiç yalnız bırakmayan ve hiç yanıltmayan o harika insan eşime bir teşekkür için yazıldı...
Seni seviyorum kocacım :)                                                                                                                                       (26+3)

2 yorum:

  1. Yasemincim blogunu yeni kesfettim Banada beklerim www. Ayseninyaptiklari.blogspot.com

    YanıtlaSil

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...