3 Aralık 2014 Çarşamba

GEBELİKTE ÇATLAK ÖNLEYİCİ YAĞ


Bebekle birlikte göbek de büyüyor. Hızlı büyüyen vücut içinde bazı önlemler almak gerekiyor. İlk zamanlar çok önemsemedim. 3/4 kilo alana kadar üzerinde durulmayacak kadar basitti benim için. Zaman zaman içim rahatlasın diye Johnson Baby yağı ile yağlayıp masaj yapmıştım. Ama bu 5 kilo ve üzerine çıkınca önlem almanın zamanının geldiğini düşündüm. İnternetten kısa bir araştırma yaptım ama istediğim cevabı da bulamadım. Ürün yorumlarına baktığımda çok memnun kalan birinin önerisi bir başkası için hiçbir işe yaramamış. Aslında ne kadar düzenli de olsan ne kadar yağ da sürsen de bu genetik bir olay-mış. Kişiden kişiye memnuniyet değişiyor. Günlük kullananlarda da çatlak olması yağların bi yere kadar yardım ettiğini gösteriyor. 

Anneme sordum ben de :) Eee annede nasılsa kızında da öyle oluyormuş. Çok olmamakla birlikte biraz çatlak olmuş deyince sevindim. Şimdi ben de içimi rahatlatmak, kaşıntılarımı azaltmak amacıyla yağa başladım. İlk önce netten adını duyduğum için Bio Oil'e baktım. Küçücük bir şişe 20 lira idi sanırım ne yalan söyliyim pahalı geldi. Sebamet'e baktım o daha da pahalı olunca aktardan çatlağa iyi gelen yağları alıp kendi karışımımı yapmaya karar verdim :) Çatlakta en önemlisi badem yağı. Aktardan istedim. Nedenini de söyleyince badem yağı çok kıllanma yapar ben sana başka bir şey öneriyim dedi. Talya elite çatlak kremini verdi elime. İçindekilere bi baktım yok yok yüzüm güldü. Sanırım işimi görür. Hem şişesi büyük, hem fısfıslı hem de fiyatı uygun. 15 liraya aldım kullanıyorum. Ben kokusunu çok beğendim. Bir de cildim hemen emiyor. Ortalık bulaş bulaş yağ olmuyor. Eğer hamile olup da yağ kullananlar olursa bu veya başka bir yağ farketmez; karın, kalça ve göğüslere de sürmenin faydası var benden hatırlatması. 
Yağı aldıktan sonra internetten fiyatlarına baktım da arada fark çoktu. Benim 15 liraya aldığım ya siterlerde 30-40 lira. Öncelikle etrafınıza sormanızda fayda var derim.

Talya Elite Çatlak Bakım Yağı 100 ml

Çatlak Bakım Yağı: Cildi besleyen, cildin elastik arttıran, nemlendiren, yenileyen, kuruyup çatlamasını önleyen vitamin ve bitkisel yağlar içerir. Tüm vücuda ya da sorunlu bölgeye masaj yapılarak uygulanır.

Bileşenler: Aynı sefa, avakado, buğday, badem, cevirz, çuha çiçeği, heliantus, jojoba, kakao, kayısı çekirdeği, nar çekirdeği, papatya, susam, zeytin yağları ve E vitamini.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...