27 Kasım 2014 Perşembe

BEBEĞİME MEKTUPLAR -4 (2'li testlerinde tamam)

     

         Bebeğimmm, canımmmm
         Dün doktor amcaya gittim. 2li test sonuçlarını göstermeye. Çok şükür testlerim iyi görünüyor. Yani bu şu anlama geliyor ki senin down sendromu olma ihtimalin oldukça düşük. Tabii ki kesin bir sonuç değil bu. Risk düşük. Ne olacağını Allah bilir. Eğer risk fazla çıksaydı ileri tetkikler vs çalışılıyormuş. Ama inan bu hiç aklımdan geçmedi biliyor musun. Seni bu kadar isterken, beklerken ve daha görmeden severken sırf sen hastasın diye yok bu kelimeyi sevmedim ben hasta olmuyor ki down sendromlular sadece bizden farklılar. Bir kromozom fazlalar bile. Hatta bizden daha akıllılar nasıl başka gözle bakılabilir ki? Diyeceğim şu ki; risk fazla bile olsa ben bunları hiç aklımdan geçirmedim. Sırf beklentilerine ve hayallerine uymadığı için çocuğundan vazgeçenleri/düşünenleri de anlamıyorum. Ne acı... Sen daha bir cm bile değilken kalbinin atışını duydum ben. Teknoloji daha ileri olsa belki bir hücre iken bile kalbin atıyordu kimbilir. Seni daha hissedemiyorum bebeğim ama varlığını bilmek çok güzel.
        Son muayenemde senin o kıpır kıpır hallerini gördüm ya hala akılmda. Doktor amcan bir sonraki kontrol için bir ay gün verdi. İnan bu bir ay nasıl geçecek bilmiyorum. O kadar özledim ki şimdiden seni görmeden nasıl durucam bilmiyorum. akşam babanla da konuşuyoruz. İnan senden çok özlüyorum onu diyorum, baban ama o hep seninle diyo. Ama onu görmek istiyorum diyorum baban gülüyor. Ama kıskanmıyorum özle özle diyor yine gülüyor. Bir sonraki muayenede cinsiyetini kesin olarak öğreneceğiz inşallah. Ama ben şimdiden seni Keremim diye seviyorum. Şerefimm Keremimm diye ikinizi de seviyorum. 
        Allah'ım sen bu duyguyu yaşamak isteyenlere hep yaşat nolur. Bekleyenlerin, isteyenlerin duasını kabul et. Her eve bir çocuk cıvıltısı yakışıyor. Evin neşesi huzuru onlarda saklı sanki. 
        Allah herkesin gönlüne göre versin...

                                                                                                                Sevginle dolup taşan annen
                                                                                                                         (13 hafta, 6 gün)Tüm mektuplar için Bebeğime Mektuplar 'ı tıklayınız.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...