18 Nisan 2014 Cuma

KAMİL KOÇ VE YOL ANILARIM

         
           Bugün nette bir gezinti yaparken aklıma yıllar önce yaptığım yolculuklar sırasında okuduğum dergi geldi. Kamil Koç'un Yolculuk dergisi. Sonra hatıralar geldi geçti gözümün önünden. Sonra bir gülme aldı beni :) Kısacık ama masum anımı paylaşmak istedim sizinle.
          Bir akşam cep telefonunda kız arkadaşımla konuşuyorum. 
''Evet evet yarın gideceğim, Kamil'le gidiyorum. Bizim Kamil götürüyor beni yaa...''
Yavaşça kapı aralandı, ''Şştt abla biraz sessiz konuş babam duyacak.'' diyen ve ablasının açığını babasına duyurmak istemeyen küçük kardeşimi gördüm. 

         Zavallım ben Kamil deyince erkek arkadaşım sanıp dikkat etmem için uyarmaya çalışmış. Nereden bilsin bizi hep götürenin Kamil Koç olduğunu :))

..................................................................................................................................................

          Bir de... Zaman zaman kampanyalar yaparlardı. Bileti nereye alırsan al 1 tl. Bir otobüsten belli bir kontenjan ayrılırdı. İlk satın alanlar şanslıydı. Öğrenci yurdumuza yakın olduğundan bazen geçerken sorardık. Neyse arkadaşlar gitmişler birgün kampanya var. Allaahh koş koşşş. Hem öğrencisin hem de bedava sirke baldan tatlıdır bilirsiniz işte :)) Biletler de henüz tükenmemiş. Cuma günüydü hemen ilk otobüs için aldım bileti nasılsa haftasonu var. Yaptığım en plansız yolculuktu. Amacım aileme sürpriz yapıp sevindirmek. Hemen yurda döndüm eşyalarımı toplayıp düştüm yollara. 
         Oh be evime geldim. Bahçenin eski demir kapısını ses çıkarmasın diye yavaşça açtım. Evet...O an. zile bastım. Ses yok. Bir daha zile bastım belki duymamıştır. Yine ses yok. Elimi kaldırmadan basıyorum ''Anneeee, anneeeeeeee'' diye bağırıyorum yok. Annemi aradım. Napıyosun nasılsın diye sohbet için aramış gibi konuştum. Meğerse güne gitmiş. Benim sürpriz içimde mi patlasın! 
          Bir liraya şehirler arası yolculuk yapan ben bir lira da belediye otobüsüne verip annemin misafirliğe gittiği yere gittim. Zile bastım ooo ev nasıl kalabalık. Hacer açtı kapıyı. ''Aaaa Yasemin gelmiş!''. ''Yasemin mi Yasemin'le az önce konuştum ben.'' diye durumu anlayamayan şaşkın anneme ''Sürprizzzzz ben geldimmmm :)))))'' diye atladım. Herkes şaşırdı ve çok sevindi. Ben de hava attım bir liraya geldim taaa oralardan buraya diye gülüştük. 


2 yorum:

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...