18 Nisan 2014 Cuma

EŞİMLE GEÇEN KOMİK ANIMIZ, ÇOK GÜLECEKSİNİZ...


HAFIZAMIZDA VE KALBİMİZDE YER EDEN O HİKAYE, ADI:SİGARA SEVDASI


Sabah her zamanki gibi işe geç kalma telaşıyla koşturuyorum. Evet çantamı da aldım, telefon telefooon.. Hah tamam onu da buldum. A aa! Bu da nesi? Sigara? Muratti hem de?
Demek sen benden  gizli sigara içersin hee.. Bunu saklamam lazım ama o kadar zamanım da yok.  En iyisi şimdilik büfenin üzerine dik duran albümün arkasına saklamak. Nasılsa bulamazsın ben de akşam seni bi sıkıştırırım; benden izinsiz sigara içmek ne demek. Neyse neyse geç kalmadan çıkayım hem bunun yeri şimdilik orda iyi.
Akşam olur ben işten eşim de dersaneden döner.
Ben:   - Aşkımm
Eşim: - Hoş geldin canım
Ben:   - Hoş bulduk canım
Eşim: - Naptın nasılsın?
Ben:   - Çok yoruldum bugün yine başım çok ağrıyo
Günlük rutin görüşmelerimiz konuşmalarımız devam ediyor. İki cambaz bir ipte oynar mı; göreceğiz bakalım. Hoş beş ettik daha ikimizden de ses çıkmadı. O benim sigaram vardı nerde diyemiyo, ben de o sigara nerden çıktı demiyorum. Yemekler yendi kocacımla muhabbetler ettik, dizinde yatıyorum, eli de bende aldım, öptüm.
- Aşkım senin elinde izmarit kokuyor, sigara mı içtin? Diye olta attım. Atmamla kalmadı, direk atladı lafa.

-         Ya olur da bu kadar olur mu? İnsan kocasının sigara sakladığı yere sigara saklar mı?  Diye kahkahayı bir bastı ama ne gülmek.
-         Şaka yapıyorsun canım o kadar da değildir. Şimdi sen bana olta atıyorsun değil mi sen böyle benim ağzımdan laf almaya çalışıyorsun halbuki sen bulamadın değil mi?
-         Aşkım başka yer bulamadın mı? Her zaman benim sakladığım yere niye koydun ki. Ama bak kafamız da aynı çalışıyo J
-         İnanmıyorum sana nerde peki
-         Böyle yukarılarda bir yerlerdeeee

Koşarak gittim yerine baktım. O kadar da olamaz canım. Derken elim boşa  gitti. Evet bu kadar da oluyormuş. Kafalar aynı çalışınca insan kocasının sakladığı yere sigara saklayabiliyormuş. Sabah kalmış koltuğun üzerinde unuttuğunu fark etmiş ama yok. Şaşırmış ama bir refleksle de elini her zamanki yerine atınca kendisi de şaşırmış, kendinden bile şüphelenmiş. Koydum da hatırlamıyor muyum diye. Ama düşünüp gerçekten ortada bıraktığını hatırlayınca kendi kendine de çok eğlenmiş. Aslında çok kızacağım hatta kavga bile edeceğim bir konu o kadar komik ve hoş bir hale geldi ki kızamadım. O kadar sevimli ki bir şey diyemedim . Biz de karnımıza ağrılar girinceye kadar güldük. Ertesi gün o dersane arkadaşlarına anlatmış ben de iş arkadaşlarıma. Sonuç: herkes bize çooook güldü J

2 yorum:

  1. özel: Yasemin hanım yayınınızı mutlaka paylaşacağım ki başkaları da istifade etsin. gogle den ve facedeen paylaşıp en kısa zamanda bloğumdan da paylaşıyorum inşaAllah.. sevgiler, selamlar

    YanıtlaSil
  2. sevgiler benden saadet hanımcım. eşlerin birbirine tahammülü, sabrı, sevgisi ve emeği çok önemli...
    bunun sonu kavgayla da biterdi elbette ama biz muhabbeti tercih ettik. ilgin için ayrıca teşekkür ederim paylaşırsan da sevinirim elbet..

    YanıtlaSil

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...