12 Mart 2014 Çarşamba

YENİ ÖRÜLEN BEBEK YELEĞİ - BAYRAM ŞEKERİ TADINDAAnnem bugünlerde bebek yeleğinde seri üretime geçti diyebilirim :)   Kışın yapılan en güzel şeylerden biri örgü olunca, etrafta da hediye edilecek o kadar yer olunca iyisi mi bol bol örmeli. Nasılsa verilecek bir yeri çıkıyor. Annem örer de peki ben öremez miyim? Tabiki de örerim. Bir örgüsever olarak hadi anne yüncüye gidiyoruz sen örcen de ben sana bakacak mıyım dedim ve hemen gittik aldık 2 yumak. Alttaki fotoğrafta benim aldığım ip var. Akıllı iplerden aldım. Modelli örmek istemedim. Bir de ince bir yelek olsun diye ince ip ve 2,5 numara şiş ile ördüm. 
 

Alttaki fotoğrafta annemin tamamladığı mavi yelek, o sıralar devam ettiği şimdilerde bitmiş olan yeşil yelek ve benim hevesimle yeni başlanan bayram şekeri tadı veren yeni yelek :)))

 Oldukça zarif dursun ve ince olsun istedim. dikiş yerleri de olmasın diye boyundan başlayıp etek kısmında bitirdim. Öyle ordan başladım şurdan bitirim diye havalı havalı yazdığıma bakmayın bu modeli ben de ilk defa denedim, annem tarif etti de öylelikle yapabildim. Yoksa ne mümkün!
İşte boyundan başlanmış genişlemiş hali. Daha kolları kesilmemiş.

 Annem benimle yarışıyor. Ben hızlı örerim annem de gaza geliyo ben de gaza geliyorum birbirimie baka baka 2/3 güne bitiriyoruz.  Sonuçtan memnun kaldım. Koltuğa serdim. Düğmelerini diktim. Şöyle karşıma koydum bir bakayım dedim. Keyif amaçlı tamamen. Annem bi koştu geri geldi. Daha iyi bakmam için bebek getirmiş. Giydirdik pek bi şirin oldu :) 
Bu resmi facebookta paylaştım. Arkadaşlarımdan bir sürü istek geldi. Kusura bakmasınlar ben yaptım hemen bitirdim kolay oldu diyince sanıyorlar ki hemen oturdum ördüm bitti. Hadi bi daha öreyim... 
Kolay kolay da o kadar da değil :P 

Beğeninize sunulur...


2 yorum:

  1. Çok güzel olmuş Yasemin hanım ellerine sağlık! :) anne kız çok marifetlisiniz maşaAllah, kolay gelsin. :)

    YanıtlaSil
  2. Sizin kadar olmasak da marifetli sayılırız işte :) Bunu da mütevazilikten demiyorum takipçinizim ordan biliyorum :)) Teşekkür ederim güzel yorumunuz için de...

    YanıtlaSil

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...