3 Mart 2014 Pazartesi

KARAR VERDİM DİYETTEYİM !..

Bu sene Haziran ayında kız kardeşimin düğünü var. Evlilik sonrası aldığım kilolardan biraz kurtulmak istiyorum hemde düğün bahane olsun istiyorum. Aslında bu kilolardan kurtulmayı uzun süredir istiyorum istiyorum da eşimle yemek yemeyi çok sevdiğimizden olmuyordu :)  Akşam işten geldim yemek yaptım yedim derken zaten geç oluyor. Üzerine de kek, çilolata, çekirdek vs atıştırırken ne mümkün vermek. Aldım da aldım :) Aldım derken öyle çok değil canım 7 kilocuk :p
Şimdi eşimde yok. Yok derken çok şükür var Allah eksik etmesin. Öğretmen benim eşim. Şu atama için yıllarca bekleyenler var ya onlardandı. Ataması çıktı çok şükür. Darısı diğer bekleyenlere inşallah. Şimdi Mardin'de görev yapıyor. Biz de bir süre ayrı kalacağız maalesef. Ne kadar sevindiğimi ve nasıl bir süreç olduğunu paylaşmıştım bakınız.
Şimdi o yokken hem ona sürpriz olacak, hem yaza fit gireceğim hem de kilo verebildiğime inanırsam kendim de rahatlayacağım. Eski bir sporcu olarak hantallaşmış hissetmek çok kötü bir his. Önce yerdim yerdim almazdım. Şimdi yiyom yiyom kilo alıyom :) Neyse bakalım şu işin ucunu biraz sıkı tuttuk mu olur.
17 Şubat'ta tartıldım. 59.4 kg. Aman Allah'ım 60'a dayanmışım.Kırmızı sirenler yanmaya başladı. Gün bugündür başladım dedim başladım. 
Herkes gibi pazartesi başladım :) Salı devam ettim...
Diğer pazartesi tartıldığımda 57.95 kg çıktım. Bir haftada 1,5 kg fena değil. Tabi bu giden yağ değil bunu biliyorum. Vücut suyu atıyor önce. Devam dedim.

Bir diğer pazartesi ise, yani dün, 57,35 kg çıktım. İkinci hafta az verdim. Yarım kilo ama olsun. 
Karnımdaki şişkinlik gitti ya o bile fark etti.

Başkasına akıl vermek kolaydı tabi. Sen aç kal da gör dedim kendime... Allah kolaylık versin diyettekilere de diyabetlilere... Bakalım hedef  52 kg dedim kendime. Ne kadar yaklaşırsam kar.
Bu arada ne yapıyorum. Kepekli ekmek yemeğe çalışıyorum ve tıka basa yemiyorum artık. Önce doyana kadar değil şişene kadar yerdim. Diyetin ilk günlerinde sofradan aç kalkıyordum resmen ama mide alışınca doyacaktım biliyordum. İşte şimdi ise hemen doyuyorum. İş boğazını tutmakta :)
İlerleyen zamanlarda başarımı inşallah paylaşıcam....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...