23 Ocak 2014 Perşembe

OYUNCAKÇI ADAM

Şeytan seni izliyor bir köşeden
Ve kahkahalar atıyor sana
Onun işini sen yaptığın için...                                                       
                                                         

         Bu satırlar Eser Eren'e ait. Çok beğendim bu dizeleri. Akıllı telefonlarla daha yeni tanıştım açıkçası. Şimdi de kurcuklama, anlamaya çalışma ve ne kadar faydalanırım diye oraya buraya girme dönemindeyim :)

         Kitaplar kısmına geldiğimde telefona kitap indirildiğini gördüm. Vayy canına bu benim için yeni bir keşifti. Evde onca okunmamış kitaplar varken acaba telefonuma indirsem okur muydum? Bir şeyler değişir miydi? Adı heves olsun ne olursa olsun bu bahaneyle bir tane okusam kar benim için. Neyse baktım ücretsiz de kitap inebiliyormuş. Ya birileri kar amacı gütmeden neden nasıl kitabını paylaşır ki? Dini kitaplarda oluyor böyle şeyler ama başka bir yazar neden böyle yapsın ki diye düşünürken, bir baktım en popüler 3.  sırada Oyuncakçı Adam. Daha önce hiç duymadım. Yorumlara açıklamalara baktım dur indireyim dedim. Bir de bedava sirke baldan tatlıdır ya, o da var ne yalan söyliyim. Ama ücreti 0.00 tl yazmasına rağmen hesap numarası istedi. Bu yazarla alakalı değil programla google la alakalı. Fakat kıllandım. Para almayacaksan niye istiyosun? İnternetten alışveriş yapmış insanlarız biz de. Para iste hemen verelim hesap numaramızı ama para almayacaksan istiyosan kıllanıyoruz arkadaş. Koskoca google bile olsan!
Neyse yorumlar kısmına göz attım. Yazar da yorum yapmış. Anlaşılan yazar bıkmış. Bu hesap numarasını onun istediğini sanan biçok kişiyle uğraşmak kolay değil. Direk zan altında. Ama belirtmiş ''İsteyenler mail atarak bana ulaşabilir. Kendilerine kitabımı yollayabilirim.'' Allah Allah... Tek tek bir yazar herkese cevap verebilir mi? Dur bakalım bir görelim samimi mi...

21 Ocak 2014 17:30 tarihinde y yamaç <guldali-2011@hotmail.com> yazdı:
GOOGLE DA ÜCRETSİZ EN POPÜLER KİTAP LİSTESİNDE 3. SIRADA GÖRÜNCE MERAK ETTİM.
YORUMLARA VE AÇIKLAMALARA BAKINCA DAHA DA DİKKATİMİ ÇEKTİ. GERÇEKTEN KİTABINIZI 
SIKILMADAN OTURUP HERKESE MAİL ATABİLECEK MİSİNİZ? MERAKLA CEVABINIZI YANİ KİTABINIZI 
BEKLİYORUM. AÇIKÇASI BEN DE HERKES GİBİ PARA VERMEDİĞİM BİR YERE NEDEN KART BİLGİLERİMİ
VEREYİM DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDEN TELEFONUMA İNDİREMEDİM. ARTIK SİZDEN BEKLİYOR OLACAĞIM...
Çok açık ama  benim niyet. Hem bakalım mailleri okuyacak mı, dur bakalım cevap verecek mi, bakalım üsllubu düzgün mü, bakalım kitap gelecek mi.....
İnanın daha o gün cevap vermiş.

Merhabalar,
Bu mailin  ekinden kitaba ulaşabilirsiniz . İlginiz için teşekkür ederim. Google Play'de kitabım hakkındaki yorumlarınızı da beklerim.Açıkçası maillere cevap vermekten de sıkılmıyorum , sıkıldığım zaman Play'deki açıklamamı geri çekerim :) Kimseyi bu konuda eleştirmiyorum ama kitabıma gelen kart yorumlarının muhatabıda ben olmamalıyım. Bunu isteyen google , neden google'a gitmiyorda bana geliyor bu şikayetler . Ben bu konu hakkında google ile yazıştım . Türkiye ayağı farklı olduğu için emin olun google' çalışanları bu yorumları gömüyorlar bile . Bana sizin yorumunuz yokki diye ekran görüntüsü yolladılar, türkiye ayarlarından bakın dedim öyle gördüler yorumları ve tabiki yapabileceğimiz bir şey yok dediler :)
Kitabı beğenmeniz dileğiyle 
İyi Günler Dilerim
Aaaa kendimi ayıpladım. Ne güzel cevaplamış hem de hemen... Bende hemen çıktısını aldım. İşlerim yoğun olduğundan çok didik didik edemedim. Yarısına kadar okudum. Genel olarak bir göz attım. Ama bu kadar ilgili bir yazar olduğundan kitabının eleştirileri için özel inceleyip yorumlarını bilhassa yapacağım. Yine postun başında da onun dizeleriyle başladım. 
Arkadaşlar Eser Eren' ulaşmak isterseniz  oyuncakciadam@gmail.com  kitabı mail atarak ulaştırıyor emin olun.
Blogu için http://eserceeser.blogspot.com.tr 
Of ne meraklıyım ya her şeye baktım...
Sizlerle paylaşmak istedim...
                           


 Hoşçakalın :)

2 yorum:

  1. bu kitabı her yerde aradım bursada bulamadım nerde bu kitabı kağıt basılı haliyle bulabilirim teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. Basılı bulmaya hiç uğraşma derim. oyuncakciadam@gmail.com adresine mail atarsan sana hemen cvp gönderiyor. istersende bastır oku ya da direkt tlf ya da bilgisayardan oku derim.

    YanıtlaSil

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...