24 Aralık 2013 Salı

YENİLENEN ŞAMDANLARA YENİ MUMLAR


Yenilediğim eskimiş ve kararmış şamdanları sprey boya ile boyamıştım. Daha önceki postumda nasıl yaptığımı anlatmıştım.  İşte o şamdanlara mumlarımızı da koydum çok güzel oldular. Yalnız mumları alırken ben bunları görmemiş ve kıvrık desenlilerden ve daha uzunlardan tam almış kasaya gidiyordum ki eşim onların çok uzun geleceğini ve devasa görünüp çok da estetik durmayacağını söyledi. Bi boy küçükleri bunlardı. Daha önce şamdan kullanmayan biri olarak çok fikrim yoktu ve eşime hak verdim. Peki sizce nasıl olurdu. Yani uzun mu güzel durur böyle uzun şamdanlarda yoksa kısa mı?

Ayrıca bir konudan da bahsedeyim. Bu çerçevelerin orjinali böyle değildi. Kenarları gri idi ben bi heyecana gelip onu da gümüşe boyadım. Orta geniş kısmı aynı kalsın diye de bant yapıştırdım. Gel gör ki bant naylon değildi, bez bantlardandı. Boyayı nasıl çektiyse altına vermiş. Ya da ben nasıl boyadıysam :)) Neyse sonuç olarak ben kuruyunca kaldırmaya çalışırken farkettim. Madem öyle biraz da silerek eskiterek kaldırdım böyle eskimiş bir görüntü çıktı ortaya. 
Neyse bu haftasonu bir aksilik olmazsa onlar beyaza boyanacaklar boyamı aldım...Tabi ki sizde göreceksiniz.
Alttaki de öncesi ve sonrası...


Şimdilik bu kadar devamı tabiki de gelicek :)
Hoşçakalın...

1 yorum:

  1. bloğunuz hayırlı olsun. izlemeye alındınız. :) dıy fikrinize bayıldım. şahane olmuşlar. benzer fikirler bende de var. sizleri de bloğuma beklerim.

    YanıtlaSil

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...