29 Kasım 2013 Cuma

ŞAMDAN YENİLEME (DIY)

Evde bulunan eski şamdanları çok beğeniyordum ancak o kadar kararmışlardı ki kullanamıyordum da.
Ne zaman ki internet dünyasının içine daldım o siteden bu siteye şu blogtan bu bloga kadar gezdim dolaştım neler öğrendim neler. Şu an eskiden atmış olduğum birçok şeyin arkasından sadece üzülüyorum. Boşa atılmışlar meğer :(
Zararın neresinden dönersek kardır di mi ama ?

İşte şamdanlarımın son hali. Nasıl beğendiniz di mi :) Aşama aşama bahsedeceğim...

Şamdanın eski hali aslında buydu.
Demiştim ya karardı diye boyadım. Burada karamış görünmüyor. Ben boyayacağım diye bir heves gittim sprey boya aldım. İşten geldiğimde haliyle hava kararmış oluyor. Akşam denedim boyadım. Ama karanlık olmasının da etkisiyle tam boyanmayan yerler kalmış. Bir de her zaman boya mı yapıyorum ne bileyim temizlemeden zımparalamadan boyadım. Biraz pütürlü olmuş.
Heves var ya tuttum zımrara aldım.
Etrafa tozumu dağıtmamak adına masaya geniş bir kağıt serdim.
Sonra zımparalama işine geçtim. Farkettim ki ayrı ayrı parçalardan oluşuyor. Daha iyi zımpara atmak açısından parçaladım. Misss gibi zımparaladım. Güzelce ıslak mendille sildim, kuruladım :))
Sonra bunu buna taksam, sonra bunu böyle yapsam gibi sorulardan sonra Ayrı iki aynı şamdan çıktı ortaya. Fena da gelmedi gözüme ayrı ayrı boyadım.
(Çerçevelerin başına neler getirdim bilseniz :) O başlı başına ayrı bir post olacak)
Aslında şu an farkediyorum ki sprey boyanın fotoğrafını çekmemişim. Böyle adım adım yazmaya alışkın değilim ya daha. En yakın zamanda fotoğrafını çekip paylaşacağım. Benim gibi boya almaya gidip de ne alacağını bilmeyenler vardır. En azından bakınca tanır insan. Ben eve yakın olan Banio yapı marketten 13-14 TL ye aldım. Ama çok kaliteli bir boya çıktı. Hemen kapatıyor.

Boyanmış halleri

Şamdanlarımın artistik pozları :)
Ama daha mumları yok. Hoş kimi yerlerde bunları mumsuz sırf dekor olarak da kullanmışlar ama şamdan mmsuz olmaz diye düşünüyorum. Sizin fikirleriniz ne bu konuda?

Bir de yandan :))

İşte yeni blogda yeni başlangıçlar... Daha bissürüüü yazıcam ki :)
Hoşçakalın...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan yorumunuzu bırakabilirsiniz...